INTENCJE MSZALNE 20.05.2024 - 26.05.2024

• Poniedziałek:   11.00 w int. księży przeżywających swoją 36 rocznicę święceń kapłańskich, dzięk-błag.

18.00 + Jana, Leokadię i Annę Pawłowskich i zm. z rodziny

• Wtorek: 18.00 + Jerzego i Henryka Fifielskich

18.30 + Jana Mayer w rocz. śmierci oraz zmarłych z rodziny Budzińskich i Mayer

• Środa: 18.00 + Edmunda Drewek w rocz. śmierci
  •              18.45 + Agatę w rocz. śmierci, męża Wiktora i syna Mateusza Ohnesorge
  • Czwartek: 18.00 + Joannę Reszke, Marię i Franciszka Giersz,  oraz Zofię Kulesza i Janinę Sroka

18.30 + Florentynę Kobierowską w rocz. śmierci

• Piątek: 18.00 + Elżbietę Brzezińską, int. z okazji dnia matki

18.30 + Ks. Jana Pawłowskiego w 50 rocz. święceń kapłańskich, oraz dziadków Jana, Leokadię i Annę Pawłowskich

• Sobota:

Zapędowo: 16.00 + Anielę Hafka

Rytel: 18.00 + Teresę Piórkowską w 1 rocz. śmierci oraz Kazimierza, Edytę i Daniela Piórkowskich

• NIEDZIELA

8.00 + Tadeusza Grzonkowskiego

10.00  w intencji dzieci przeżywających 1 rocz. Komunii św.  oraz ich rodziców i chrzestnych oraz krewnych

11.30 + Zofię i Tadeusza Kwiatkowskich

INTENCJE, KTÓRE ODPRAWIA KS. GRZEGORZ W UKRAINIE

24.05. + Irenę Krygier zm. rodziców i rodzeństwo

26.05.  o zdrowie dla mamy Danuty i Ireny z okazji dnia matki

27.05. + Władysławę i Jana Rekowskich

OGŁOSZENIA - Zesłanie Ducha Świętego 2024r.

1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha św. na początku Mszy św. o godz. 8.00 odprawimy ostatnią w okresie wielkanocnym procesję dookoła kościoła, a po Mszy św. odmówimy litanię loretańską do Matki Bożej.
  2. Także dziś nasza parafia przeżywa wielką uroczystość, albowiem dzieci klasy 3 przystępują po raz pierwszy do Komunii św. Uroczysta Msza św. odbędzie się o godz. 11.00. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzicom klas drugich za liczne przybycie w sobotę do kościoła i przygotowanie naszej świątyni i obejścia na to święto. Natomiast rodzicom i dzieciom klas trzecich dziękują za prezent dla parafii w postaci świecznika wotywnego, który stoi pod Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapewne widzieliśmy już takie świeczniki w wielu innych parafiach, być może nawet sami korzystaliśmy już z tej formy modlitwy połączonej z zapaleniem świeczki.
  3. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto NMP - Matki Kościoła, a w liturgii rozpoczynamy czas zwykły.
  4. Jutro też, jak już wcześniej zapowiadałem, razem z kolegami – kapłanami będę przeżywał 36 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Msza św. odbędzie się o godz. 11.00. Zapraszam wszystkich parafian, abyśmy mogli wspólnie modlić się w podziękowaniu P. Bogu za dar powołania kapłańskiego i jednocześnie prosić o nowe powołania do służby Bożej.
  5. To nie koniec parafialnych uroczystości. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 dzieci z klas czwartych będą przeżywały I rocznicę przystąpienia do Stołu Pańskiego. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i rodziców do kościoła, w piątek, na próbę na godz. 16.00. Po spotkaniu będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
  6. W środę zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. W szczególności zapraszam mieszkańców Chojnickiej, numery parzyste, którzy w najbliższym czasie będą mogli gościć w swoich domach kopię ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.
  8. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To już ostatnia okazja do odbycia spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w dniu 30 maja. O przygotowanie dekoracji ołtarzy proszę mieszkańców następujących ulic:

OŁTARZ I - Boża męka przy Domu Kultury: mieszkańcy Modrzejewa, Konigórtka i Konigortu

OŁTARZ II - przy remizie OSP Rytel – Strażacy z OSP Rytel i ich rodziny

OŁTARZ III - na skrzyżowaniu ulic 22- lutego i Chłopowskiej mieszkańcy ul. Piaskowej, Konigorskiej i Nadrzecznej

OŁTARZ IV- na placu rynkowym mieszkańcy: ul. Malinowej, Ogrodowej, oraz ul. Gdańskiej, prawa i lewa strona,

W przypadku wątpliwości odnośnie dekoracji poszczególnych ołtarzy proszę o kontakt z księdzem proboszczem.

1. W zakrystii jest ostatni numer "Pielgrzyma”.
  2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za ofiary składane na inwestycje parafialne i sprzątanie kościoła. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszki na działalność naszych druhów strażaków z OSP Rytel.